NCP1117DT33
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP1117DT33
NCP1117DT33
型号
NCP1117DT33
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 3.3V 1A DPAK
数据表
NCP1117DT33.pdf
交付服务
NCP1117DT33
内容 *
    NCP1117DT33 规格
    PackageTube,Tube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR64dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Control Features-
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)20V
    Voltage Dropout (Max)1.2V @ 800mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageDPAK
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V