NCP1117DT25
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP1117DT25
NCP1117DT25
型号
NCP1117DT25
描述
IC REG LINEAR 2.5V 1A DPAK
数据表
NCP1117DT25.pdf
交付服务
NCP1117DT25
内容 *
    NCP1117DT25 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR68dB (120Hz)
    Control Features-
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)20V
    Voltage Dropout (Max)1.2V @ 800mA
    Supplier Device PackageDPAK
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V