NCP1117DT18T5
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP1117DT18T5
NCP1117DT18T5
型号
NCP1117DT18T5
描述
IC REG LINEAR 1.8V 1A DPAK
数据表
NCP1117DT18T5.pdf
交付服务
NCP1117DT18T5
内容 *
    NCP1117DT18T5 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (120Hz)
    Control Features-
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)20V
    Voltage Dropout (Max)1.2V @ 800mA
    Supplier Device PackageDPAK
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V