NCP1117DT12
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP1117DT12
NCP1117DT12
型号
NCP1117DT12
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 12V 1A DPAK
数据表
NCP1117DT12.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
NCP1117DT12
内容 *
    NCP1117DT12 规格
    PackageTube,Tube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR54dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Control Features-
    Current - Output1A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)20V
    Voltage Dropout (Max)1.2V @ 800mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageDPAK
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)12V