NCP1086ST-33T3
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP1086ST-33T3
NCP1086ST-33T3
型号
NCP1086ST-33T3
描述
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A SOT223
数据表
NCP1086ST-33T3.pdf
交付服务
NCP1086ST-33T3
内容 *
    NCP1086ST-33T3 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR80dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output1.5A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    Voltage - Input (Max)7V
    Voltage Dropout (Max)1.4V @ 1.5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-223 (TO-261)
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V