MIC68400-2.5YML-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC68400-2.5YML-TR
MIC68400-2.5YML-TR
型号
MIC68400-2.5YML-TR
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LIN 2.5V 3A 16MLF
数据表
MIC68400-2.5YML-TR.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
MIC68400-2.5YML-TR
内容 *
    MIC68400-2.5YML-TR 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case16-VQFN Exposed Pad, 16-MLF®
    Control FeaturesEnable, Power On Reset, Power Sequencing
    Current - Output3A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 3A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package16-MLF® (4x4)
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V or Tracking