MIC5366-2.9YMT-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5366-2.9YMT-TR
MIC5366-2.9YMT-TR
型号
MIC5366-2.9YMT-TR
描述
IC REG LINEAR 2.9V 150MA 4TMLF
数据表
MIC5366-2.9YMT-TR.pdf
交付服务
MIC5366-2.9YMT-TR
内容 *
    MIC5366-2.9YMT-TR 规格
    RoHSRoHS
    PSRR80dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.31V @ 150mA
    Current - Quiescent (Iq)39 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.9V