MIC5319-2.5YD5
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5319-2.5YD5
MIC5319-2.5YD5
型号
MIC5319-2.5YD5
描述
IC REG LIN 2.5V 500MA TSOT23-5
数据表
MIC5319-2.5YD5.pdf
交付服务
MIC5319-2.5YD5
内容 *
    MIC5319-2.5YD5 规格
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
    Control FeaturesEnable
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.4V @ 500mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V