MIC5319-1.8BD5-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5319-1.8BD5-TR
MIC5319-1.8BD5-TR
型号
MIC5319-1.8BD5-TR
描述
IC REG LIN 1.8V 500MA TSOT23-5
数据表
MIC5319-1.8BD5-TR.pdf
交付服务
MIC5319-1.8BD5-TR
内容 *
    MIC5319-1.8BD5-TR 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Control FeaturesEnable
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V