MIC5305-2.7BML-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5305-2.7BML-TR
MIC5305-2.7BML-TR
型号
MIC5305-2.7BML-TR
描述
IC REG LINEAR 2.7V 150MA 6MLF
数据表
MIC5305-2.7BML-TR.pdf
交付服务
MIC5305-2.7BML-TR
内容 *
    MIC5305-2.7BML-TR 规格
    RoHSRoHS
    PSRR85dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-VDFN Exposed Pad, 6-MLF®
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-DFN (2x2)
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.7V