MIC5268-1.2BM5TX
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5268-1.2BM5TX
MIC5268-1.2BM5TX
型号
MIC5268-1.2BM5TX
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT23-5
数据表
MIC5268-1.2BM5TX.pdf
交付服务
MIC5268-1.2BM5TX
内容 *
    MIC5268-1.2BM5TX 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable, Power Good
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.2V