MIC5265-3.1YD5
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5265-3.1YD5
MIC5265-3.1YD5
型号
MIC5265-3.1YD5
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LIN 3.1V 150MA TSOT23-5
数据表
MIC5265-3.1YD5.pdf
交付服务
MIC5265-3.1YD5
内容 *
    MIC5265-3.1YD5 规格
    RoHSRoHS
    PSRR64dB ~ 62dB (1kHz ~ 100Hz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 150mA
    Current - Quiescent (Iq)2 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.1V