MIC5259-2.85BML-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5259-2.85BML-TR
MIC5259-2.85BML-TR
型号
MIC5259-2.85BML-TR
描述
IC REG LINEAR 2.85V 300MA 6MLF
数据表
MIC5259-2.85BML-TR.pdf
交付服务
MIC5259-2.85BML-TR
内容 *
    MIC5259-2.85BML-TR 规格
    RoHSRoHS
    PSRR65dB ~ 53dB (10Hz ~ 10kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-VDFN Exposed Pad, 6-MLF®
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.55V @ 300mA
    Current - Supply (Max)250 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-DFN (2x2)
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.85V