MIC5236-1.8BMM-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5236-1.8BMM-TR
MIC5236-1.8BMM-TR
型号
MIC5236-1.8BMM-TR
描述
IC REG LINEAR 1.8V 150MA 8MSOP
数据表
MIC5236-1.8BMM-TR.pdf
交付服务
MIC5236-1.8BMM-TR
内容 *
    MIC5236-1.8BMM-TR 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesLoad Dump, Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)30V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 150mA
    Current - Supply (Max)5 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-MSOP
    Current - Quiescent (Iq)30 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V