MIC5235-2.5BM5-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5235-2.5BM5-TR
MIC5235-2.5BM5-TR
型号
MIC5235-2.5BM5-TR
描述
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5
数据表
MIC5235-2.5BM5-TR.pdf
交付服务
MIC5235-2.5BM5-TR
内容 *
    MIC5235-2.5BM5-TR 规格
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)24V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 150mA
    Current - Supply (Max)4 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)35 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V