MIC5219-2.85BMM
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5219-2.85BMM
MIC5219-2.85BMM
型号
MIC5219-2.85BMM
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 2.85V 500MA 8MSOP
数据表
MIC5219-2.85BMM.pdf
交付服务
MIC5219-2.85BMM
内容 *
    MIC5219-2.85BMM 规格
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 500mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-MSOP
    Current - Quiescent (Iq)8 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.85V