MIC5219-2.6BML-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5219-2.6BML-TR
MIC5219-2.6BML-TR
型号
MIC5219-2.6BML-TR
描述
IC REG LINEAR 2.6V 500MA 6MLF
数据表
MIC5219-2.6BML-TR.pdf
交付服务
MIC5219-2.6BML-TR
内容 *
    MIC5219-2.6BML-TR 规格
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-VDFN Exposed Pad, 6-MLF®
    Control FeaturesEnable
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 500mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-DFN (2x2)
    Current - Quiescent (Iq)8 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.6V