MIC5216-3.3BM5-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5216-3.3BM5-TR
MIC5216-3.3BM5-TR
型号
MIC5216-3.3BM5-TR
描述
IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT23-5
数据表
MIC5216-3.3BM5-TR.pdf
交付服务
MIC5216-3.3BM5-TR
内容 *
    MIC5216-3.3BM5-TR 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 500mA
    Current - Supply (Max)8 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)3 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V