MIC5213-3.6BC5-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5213-3.6BC5-TR
MIC5213-3.6BC5-TR
型号
MIC5213-3.6BC5-TR
描述
IC REG LINEAR 3.6V 80MA SC70-5
数据表
MIC5213-3.6BC5-TR.pdf
交付服务
MIC5213-3.6BC5-TR
内容 *
    MIC5213-3.6BC5-TR 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesTeeny™
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
    Control FeaturesEnable
    Current - Output80mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 80mA
    Current - Supply (Max)3 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSC-70-5
    Current - Quiescent (Iq)750 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.6V