MIC5211-2.5/3.3BM6-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5211-2.5/3.3BM6-TR
MIC5211-2.5/3.3BM6-TR
型号
MIC5211-2.5/3.3BM6-TR
描述
IC REG LINEAR 2.5V/3.3V SOT23-6
数据表
MIC5211-2.5/3.3BM6-TR.pdf
交付服务
MIC5211-2.5/3.3BM6-TR
内容 *
    MIC5211-2.5/3.3BM6-TR 规格
    Control FeaturesEnable
    Current - Output80mA, 80mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 50mA, 0.5V @ 50mA
    Current - Supply (Max)1.2 mA
    Current - Quiescent (Iq)450 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V, 3.3V