MIC5210-3.6BMM-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5210-3.6BMM-TR
MIC5210-3.6BMM-TR
型号
MIC5210-3.6BMM-TR
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LINEAR 3.6V/3.6V 8MSOP
数据表
MIC5210-3.6BMM-TR.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
MIC5210-3.6BMM-TR
内容 *
    MIC5210-3.6BMM-TR 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (100Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA, 150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators2
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 150mA, 0.35V @ 150mA
    Current - Supply (Max)2.5 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-MSOP
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.6V, 3.6V