MIC5210-2.7/3.0BMM
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5210-2.7/3.0BMM
MIC5210-2.7/3.0BMM
型号
MIC5210-2.7/3.0BMM
描述
IC REG LINEAR 2.7V/3V 8MSOP
数据表
MIC5210-2.7/3.0BMM.pdf
交付服务
MIC5210-2.7/3.0BMM
内容 *
    MIC5210-2.7/3.0BMM 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (100Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA, 150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 150mA, 0.35V @ 150mA
    Current - Supply (Max)2.5 mA
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.7V, 3V