MIC5208-3.8BMM-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5208-3.8BMM-TR
MIC5208-3.8BMM-TR
型号
MIC5208-3.8BMM-TR
描述
IC REG LINEAR 3.8V/3.8V 8MSOP
数据表
MIC5208-3.8BMM-TR.pdf
交付服务
MIC5208-3.8BMM-TR
内容 *
    MIC5208-3.8BMM-TR 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output50mA, 50mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators2
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 50mA, 0.5V @ 50mA
    Current - Supply (Max)1.2 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-MSOP
    Current - Quiescent (Iq)750 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.8V, 3.8V