MIC5207-3.3BZ-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5207-3.3BZ-TR
MIC5207-3.3BZ-TR
型号
MIC5207-3.3BZ-TR
描述
IC REG LINEAR 3.3V 180MA TO92-3
数据表
MIC5207-3.3BZ-TR.pdf
交付服务
MIC5207-3.3BZ-TR
内容 *
    MIC5207-3.3BZ-TR 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output180mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.4V @ 150mA
    Current - Supply (Max)3 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-92-3
    Current - Quiescent (Iq)170 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V