MIC5206-3.3BMM-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5206-3.3BMM-TR
MIC5206-3.3BMM-TR
型号
MIC5206-3.3BMM-TR
描述
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8MSOP
数据表
MIC5206-3.3BMM-TR.pdf
交付服务
MIC5206-3.3BMM-TR
内容 *
    MIC5206-3.3BMM-TR 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Control FeaturesEnable, Error Flag
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 150mA
    Current - Supply (Max)2.5 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-MSOP
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V