MIC5201-5.0BS
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5201-5.0BS
MIC5201-5.0BS
型号
MIC5201-5.0BS
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 5V 200MA SOT223-3
数据表
MIC5201-5.0BS.pdf
交付服务
MIC5201-5.0BS
内容 *
    MIC5201-5.0BS 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (100Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output200mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)26V
    Voltage Dropout (Max)0.4V @ 200mA
    Current - Supply (Max)2 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-223-3
    Current - Quiescent (Iq)400 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V