MIC5201-3.3BM-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5201-3.3BM-TR
MIC5201-3.3BM-TR
型号
MIC5201-3.3BM-TR
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 8SOIC
数据表
MIC5201-3.3BM-TR.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
MIC5201-3.3BM-TR
内容 *
    MIC5201-3.3BM-TR 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (100Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control Features-
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)26V
    Voltage Dropout (Max)0.4V @ 150mA
    Current - Supply (Max)2 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)400 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V