MIC5200-3.3BS
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC5200-3.3BS
MIC5200-3.3BS
型号
MIC5200-3.3BS
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LIN 3.3V 100MA SOT223-3
数据表
MIC5200-3.3BS.pdf
交付服务
MIC5200-3.3BS
内容 *
    MIC5200-3.3BS 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output100mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)26V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 100mA
    Current - Supply (Max)1.5 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-223-3
    Current - Quiescent (Iq)350 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V