MIC49150-1.5BR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC49150-1.5BR
MIC49150-1.5BR
型号
MIC49150-1.5BR
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 1.5V 1.5A SPAK-5
数据表
MIC49150-1.5BR.pdf
交付服务
MIC49150-1.5BR
内容 *
    MIC49150-1.5BR 规格
    PackageBulk
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSPak-5 (5 leads + Tab)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1.5A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 1.5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageS-PAK-5
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V