MIC3975-1.65BMM
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC3975-1.65BMM
MIC3975-1.65BMM
型号
MIC3975-1.65BMM
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 1.65V 750MA 8MSOP
数据表
MIC3975-1.65BMM.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
MIC3975-1.65BMM
内容 *
    MIC3975-1.65BMM 规格
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output750mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 750mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-MSOP
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.65V