MIC39500-2.5BU
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC39500-2.5BU
MIC39500-2.5BU
型号
MIC39500-2.5BU
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 2.5V 5A TO263-3
数据表
MIC39500-2.5BU.pdf
交付服务
MIC39500-2.5BU
内容 *
    MIC39500-2.5BU 规格
    PackageTube
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
    Control Features-
    Current - Output5A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.575V @ 5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263-3
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V