MIC39500-2.5BT
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC39500-2.5BT
MIC39500-2.5BT
型号
MIC39500-2.5BT
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 2.5V 5A TO220-3
数据表
MIC39500-2.5BT.pdf
交付服务
MIC39500-2.5BT
内容 *
    MIC39500-2.5BT 规格
    PackageBulk
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-3
    Control Features-
    Current - Output5A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.575V @ 5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-3
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V