MIC39301-1.8BU
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC39301-1.8BU
MIC39301-1.8BU
型号
MIC39301-1.8BU
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 1.8V 3A TO263-5
数据表
MIC39301-1.8BU.pdf
交付服务
MIC39301-1.8BU
内容 *
    MIC39301-1.8BU 规格
    PackageTube
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
    Control FeaturesEnable
    Current - Output3A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.55V @ 3A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263-5
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V