MIC39151-2.5BT
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC39151-2.5BT
MIC39151-2.5BT
型号
MIC39151-2.5BT
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO220-5
数据表
MIC39151-2.5BT.pdf
交付服务
MIC39151-2.5BT
内容 *
    MIC39151-2.5BT 规格
    PackageTube
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-5
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1.5A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 1.5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-5
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V