MIC39151-1.65BU
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC39151-1.65BU
MIC39151-1.65BU
型号
MIC39151-1.65BU
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 1.65V 1.5A TO263-5
数据表
MIC39151-1.65BU.pdf
交付服务
MIC39151-1.65BU
内容 *
    MIC39151-1.65BU 规格
    PackageBulk
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1.5A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 1.5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263-5
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.65V