MIC39100-2.5BS
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC39100-2.5BS
MIC39100-2.5BS
型号
MIC39100-2.5BS
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT223-3
数据表
MIC39100-2.5BS.pdf
交付服务
MIC39100-2.5BS
内容 *
    MIC39100-2.5BS 规格
    PackageTube
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.63V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-223-3
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V