MIC3775-3.3BMM-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC3775-3.3BMM-TR
MIC3775-3.3BMM-TR
型号
MIC3775-3.3BMM-TR
描述
IC REG LINEAR 3.3V 750MA 8MSOP
数据表
MIC3775-3.3BMM-TR.pdf
交付服务
MIC3775-3.3BMM-TR
内容 *
    MIC3775-3.3BMM-TR 规格
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output750mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 750mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-MSOP
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V