MIC37501-3.3BR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC37501-3.3BR
MIC37501-3.3BR
型号
MIC37501-3.3BR
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LINEAR 3.3V 5A SPAK-7
数据表
MIC37501-3.3BR.pdf
交付服务
MIC37501-3.3BR
内容 *
    MIC37501-3.3BR 规格
    PackageTube
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSPak-7 (7 leads + Tab)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output5A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageS-PAK-7
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V