MIC37101-1.65BM
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC37101-1.65BM
MIC37101-1.65BM
型号
MIC37101-1.65BM
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 1.65V 1A 8SOIC
数据表
MIC37101-1.65BM.pdf
交付服务
MIC37101-1.65BM
内容 *
    MIC37101-1.65BM 规格
    PackageBulk
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.65V