MIC37101-1.65BM-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC37101-1.65BM-TR
MIC37101-1.65BM-TR
型号
MIC37101-1.65BM-TR
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LINEAR 1.65V 1A 8SOIC
数据表
MIC37101-1.65BM-TR.pdf
交付服务
MIC37101-1.65BM-TR
内容 *
    MIC37101-1.65BM-TR 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Output TypeFixed
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.65V