MIC29750-3.3WWT
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC29750-3.3WWT
MIC29750-3.3WWT
型号
MIC29750-3.3WWT
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LINEAR 3.3V 7.5A TO247-3
数据表
MIC29750-3.3WWT.pdf
交付服务
MIC29750-3.3WWT
内容 *
    MIC29750-3.3WWT 规格
    PackageTube
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-247-3
    Control Features-
    Current - Output7.5A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Transient Voltage
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)26V
    Voltage Dropout (Max)0.75V @ 7.5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-247-3
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V