MIC2951-4.85BM-TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC2951-4.85BM-TR
MIC2951-4.85BM-TR
型号
MIC2951-4.85BM-TR
描述
IC REG LIN POS ADJ 150MA 8SOIC
数据表
MIC2951-4.85BM-TR.pdf
交付服务
MIC2951-4.85BM-TR
内容 *
    MIC2951-4.85BM-TR 规格
    PSRR-
    Output TypeAdjustable (Fixed)
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)30V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 150mA
    Current - Supply (Max)8 mA
    Voltage - Output (Max)29V
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)300 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.24V (4.85V)