MIC2940A-3.3BT
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC2940A-3.3BT
MIC2940A-3.3BT
型号
MIC2940A-3.3BT
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 3.3V 1.25A TO220-3
数据表
MIC2940A-3.3BT.pdf
交付服务
MIC2940A-3.3BT
内容 *
    MIC2940A-3.3BT 规格
    PackageTube
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-3
    Control Features-
    Current - Output1.25A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)26V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 1.25A
    Current - Supply (Max)70 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-3
    Current - Quiescent (Iq)500 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V