MIC2937A-3.3BU
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC2937A-3.3BU
MIC2937A-3.3BU
型号
MIC2937A-3.3BU
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 3.3V 750MA TO263-3
数据表
MIC2937A-3.3BU.pdf
交付服务
MIC2937A-3.3BU
内容 *
    MIC2937A-3.3BU 规格
    PackageTube
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
    Control Features-
    Current - Output750mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)26V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)16 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263-3
    Current - Quiescent (Iq)300 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V