MIC29311-5.1BT
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC29311-5.1BT
MIC29311-5.1BT
型号
MIC29311-5.1BT
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LINEAR 5.1V 3A TO220-5
数据表
MIC29311-5.1BT.pdf
交付服务
MIC29311-5.1BT
内容 *
    MIC29311-5.1BT 规格
    PackageTube
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-5
    Control FeaturesEnable
    Current - Output3A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)8V
    Voltage Dropout (Max)1V @ 3A
    Current - Supply (Max)150 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-5
    Current - Quiescent (Iq)20 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5.1V