MIC29310-3.3BU
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC29310-3.3BU
MIC29310-3.3BU
型号
MIC29310-3.3BU
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 3.3V 3A TO263-3
数据表
MIC29310-3.3BU.pdf
交付服务
MIC29310-3.3BU
内容 *
    MIC29310-3.3BU 规格
    PackageBulk
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
    Control Features-
    Current - Output3A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)1V @ 3A
    Current - Supply (Max)150 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263-3
    Current - Quiescent (Iq)20 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V