MIC29300-3.3BT
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC29300-3.3BT
MIC29300-3.3BT
型号
MIC29300-3.3BT
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LINEAR 3.3V 3A TO220-3
数据表
MIC29300-3.3BT.pdf
交付服务
MIC29300-3.3BT
内容 *
    MIC29300-3.3BT 规格
    PackageTube
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-3
    Control Features-
    Current - Output3A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Transient Voltage
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)26V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 3A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-3
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V