MIC2920A-12BS
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC2920A-12BS
MIC2920A-12BS
型号
MIC2920A-12BS
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LINEAR 12V 400MA SOT223-3
数据表
MIC2920A-12BS.pdf
交付服务
MIC2920A-12BS
内容 *
    MIC2920A-12BS 规格
    PackageTube
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output400mA
    Protection FeaturesLoad Dump, Over Current, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)26V
    Voltage Dropout (Max)0.75V @ 400mA
    Current - Supply (Max)12 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-223-3
    Current - Quiescent (Iq)300 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)12V