MIC29201-12BT
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC29201-12BT
MIC29201-12BT
型号
MIC29201-12BT
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 12V 400MA TO220-5
数据表
MIC29201-12BT.pdf
交付服务
MIC29201-12BT
内容 *
    MIC29201-12BT 规格
    PackageBulk
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-5
    Control FeaturesEnable
    Current - Output400mA
    Protection FeaturesLoad Dump, Over Current, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)26V
    Voltage Dropout (Max)0.75V @ 400mA
    Current - Supply (Max)12 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-5
    Current - Quiescent (Iq)300 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)12V