MIC29150-4.2BU
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MIC29150-4.2BU
MIC29150-4.2BU
型号
MIC29150-4.2BU
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LINEAR 4.2V 1.5A TO263-3
数据表
MIC29150-4.2BU.pdf
交付服务
MIC29150-4.2BU
内容 *
    MIC29150-4.2BU 规格
    PackageTube
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
    Control Features-
    Current - Output1.5A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Transient Voltage
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)26V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 1.5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263-3
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)4.2V